Грецька Михайлівська церква (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Грецька Михайлівська церква була збудована в 1714-1729 роках на місці старої дерев’яної церкви. Наприкінці XVII століття на території Ніжина проживала велика кількість греків, які захотіли мати свій православний храм, де служби проводилися б грецькою мовою та за грецькими традиціями. У 1680 році розпочалося будівництво дерев’яної церкви.

Згодом зростання грецької громади стало поштовхом до перебудови старої дерев’яної церкви на нову муровану. У 1714 році заклали фундамент, а безпосереднє будівництво почали в 1719 році, яке завершувалося під керівництвом священника Миколи Бошняка, котрий був ктитором храму до 1739 року.

У радянські часи храм закрили та облаштували там склад. Також вони знищили стару дзвіницю, що стояла поруч. За часів незалежності храм передали церковній громаді, але станом на 2018 рік церква не діє.

Михайлівська церква в порівняні з іншими чудовими храмами Ніжина доволі скромна та в неї практично відсутнє зовнішнє оздоблення. Вона має статус пам’ятки архітектури та стоїть у декількох метрах від Всіхсвятської церкви і Троїцької церкви.

  • Роки будівництва – 1714-1729
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Гребінки, 29
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 20.12.2018 | Оновлено: 01.05.2022 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar