Грецька Всіхсвятська церква (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Грецька Всіхсвятська церква збудована в 1760-1805 роках. Наприкінці XVII століття в Ніжині проживало багато греків і грецька громада захотіла мати свій православний храм, де служби проводилися б грецькою мовою. У 1680 році розпочалося будівництво Михайлівської церкви, а в 1692 році будівництво дерев’яної Всіхсвятської церкви на місці якої згодом збудували муровану церкву. У 1760-х роках замість реконструкції наявного храму було вирішено закласти новий. Спочатку зробили великий підвал і ще деякі елементи, але внутрішні суперечки в грецькій громаді фактично заморозили будівництво на десятки років.

У 1800 році до будівельних робіт залучили чернігівського архітектора Антона Карташевського, який у 1805 році завершив спорудження Всіхсвітської церкви. Він не просто добудовував, а фактично створив новий храм, бо первинний проєкт був загублений.

Всіхсвятська церква поєднує в собі елементи класицизму та українського бароко. З трьох сторін храму є великі колони. Виникає відчуття, що ти перебуваєш не в Ніжині, а в якомусь грецькому місті та дивишся на античний храм (з цього періоду бере свої корені класицизм).

Ніжинська церква Всіх святих має статус пам’ятки архітектури національного значення і є однією з найкращих пам’яток міста, яких тут чимало. Поряд із храмом на відстані декількох метрів стоїть Грецька Михайлівська церква та Троїцька церква.

  • Роки будівництва – 1760–1805
  • Архітектор – Антон Карташевський
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Гребінки, 31
  • Приналежність – Православна церква України
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 18.11.2018 | Оновлено: 15.05.2022 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar