Пам’ятник кобзарю та хлопчику-поводирю (м. Біла Церква)

Додаткова інформація

Пам’ятник кобзарю та хлопчику-поводирю був встановлений у 2014 році в місті Біла Церква. Він розташовується на території невеличкого скверу, на вулиці Гагаріна. Автор роботи – білоцерківський скульптор Максим Василенко.

Кобзарі – українські народні музиканти, хранителі й розповсюджувачі української культури та історії. Особливого поширення кобзарі набули під час козацької доби. Вони прославляли українських воїнів та спонукали народ до боротьби з поневолювачами. Кобзарями часто ставали скалічені в боях козаки, сліпі, люди похилого віку або професійні музиканти.

У літературі кобзарів найчастіше зображують саме як сліпих музикантів, яких супроводжують поводирі. Що ми з вами й бачимо в нашій скульптурній композиції. Сліпий козак сидить на дерев’яній колоді та грає на кобзі, а поруч нього маленький хлопчик-поводир.

Також на нашому сайті ви може побачити канівський пам’ятник кобзарю та київський пам’ятник козаку та кобзарю.

  • Рік встановлення – 2014
  • Скульптор – Максим Василенко
  • Адреса – Київська область, місто Біла Церква, вулиця Гагаріна
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 05.05.2019 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 25.04.2019

Напишіть коментар ...

avatar