Пам’ятник Марії Заньковецькій (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Пам’ятник Марії Заньковецькій встановили в 1993 році. Автор роботи – український скульптор Олександр Скобліков. Пам’ятник виконаний із бронзи та стоїть на гранітному постаменті. Заньковецька зображена молодою, вона в довгій сукні сидить на кушетці з хусткою в лівій руці перекинутій через плече.

Марія Костянтинівна Заньковецька (4 серпня 1854 року – 4 жовтня 1934 року) – видатна українська акторка театру, перша Народна артистка УРСР (1922) та одна з найвідоміших жінок в українській історії.

Вона була справжньою красунею з неймовірним талантом, яким захоплювалося багато видатних особистостей того часу, котрі постійно порівнювали її з найкращими всесвітньо відомими актрисами. У наш час ви не знайдете жодного театрального діяча в Україні, який би не поважав і не захоплювався її талантом і беззаперечно зараз Заньковецька теж була б однією з найкращих на сцені.

Життя Заньковецької безпосередньо пов’язане з Ніжином. Марія народилася в селі Заньки неподалік Ніжина, на честь якого взяла прізвище Заньковецька (справжнє Адасовська). У Ніжині вона навчалася, грала на сцені, керувала театральними гуртками та жила в 1902-1924 роках і періодично поверталася до міста впродовж всього життя.

  • Рік встановлення – 1993
  • Скульптор – Олександр Скобліков
  • Вид пам’ятки – пам’ятка монументального мистецтва
  • Адреса – Чернігівська область, м. Ніжин, пл. Заньковецької
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 29.11.2018 | Оновлено: 24.08.2021 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar