Пам’ятник Миколі Гоголю (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Пам’ятник Миколі Гоголю був відкритий 4 вересня 1881 року та став першим пам’ятником Гоголю у світі. Бронзовий бюст письменника встановлений на гранітному постаменті, з обох боків якого є таблички з інформацією. До постаменту ведуть сходи, а навколо стоїть огорожа та два ліхтарі. Автор проєкту – український скульптор Пармен Забіла. Цікавим фактом є те, що в складках плаща скульптор заховав свій автопортрет. За постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 №928 пам’ятник має статус пам’ятки монументального мистецтва, охоронний номер 250019-Н.

Микола Васильович Гоголь (1 квітня 1809 року – 4 березня 1852 року) – видатний український письменник, автор повістей «Вій», «Тарас Бульба», роману «Мертві душі» та збірки «Вечори на хуторі біля Диканьки». Хоч Гоголь і народився в Україні та провів тут частину свого життя, усі твори він писав виключно російською мовою та є класиком саме російської літератури. У своїх роботах він часто писав про Україну, де з повагою ставився до її народу, культури та традицій.

Ніжин безпосередньо пов’язаний з життям Миколи Гоголя, бо тут він написав свої перші твори та у 1821-1828 роках навчався в Ніжинській гімназії вищих наук. Також у Ніжні Гоголь почув місцеву легенду, що лягла в основу повісті «Вій», про загадкову смерть молодої дівчини, яку священник відспівував у ніжинській Хрестовоздвиженській церкві.

Ще на нашому сайті ви можете побачити жартівливий київський пам’ятник «Ніс Гоголя», який встановили в 2006 році та стару дерев’яну Георгіївську церкву зі смт Седнів, де знімали перший радянський фільм жахів «Вій».

  • Дата відкриття – 4 вересня 1881 року
  • Скульптор – Пармен Забіла
  • Вид пам’ятки – пам’ятка монументального мистецтва
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Гоголівська
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 19.11.2018 | Оновлено: 24.08.2021 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar