Пам’ятник Олені Телізі на території КПІ (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Олені Телізі відкрили 31 серпня 2009 року на території КПІ, посеред скверу імені Олени Теліги. Встановили бронзову скульптурну композицію на кошти викладачів і випускника КПІ 1992 року Дмитра Андрієвського за ініціативою студентів університету. Авто роботи – український скульптор Володимир Щур.

Олена Іванівна Теліга (21 липня 1907 року – 21 лютого 1942) – видатна українська поетеса, публіцистка, громадська діячка та учасниця ОУН. Вона була справжньою патріоткою своєї країни, що відображалось у її діяльності та творчості. 22 жовтня 1941 року вона повертається до окупованого німцями Києва. Організовує «Спілку українських письменників» та стає редактором тижневика «Література і мистецтво», який за її ініціативою перейменовують у «Літаври». Головною метою тижневика стає пропаганда української культури, критика більшовицького режиму та формування самосвідомості українців. Вона була справжньою патріоткою своєї країни, що відображалось у її діяльності та творчості. 22 жовтня 1941 року вона повертається до окупованого німцями Києва. Організовує «Спілку українських письменників» та стає редактором тижневика «Література і мистецтво», який за її ініціативою перейменовують у «Літаври». Головною метою тижневика стає пропаганда української культури, критика більшовицького режиму та формування самосвідомості українців.

Територія Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського не є випадковим місцем куди встановили пам’ятник, бо в цьому університеті короткий проміжок часу працювала Олена Теліга, а в 1918-1920 роках там працював її батько – професор Іван Опанасович Шовгенів.

Пам’ятник виконаний у живому реалістичному стилі. Молода українська красуня сидить на лавці в легкій літній сукні, на ногах вона тримає розкриту книгу, а в лівій руці троянду. Ще поруч із поетесою лежить парасолька.

Також на нашому сайті ви можете побачити ще один пам’ятник Олені Телізі, який встановили 25 лютого 2017 року на території Бабиного Яру.

  • Дата відкриття – 31 серпня 2009 року
  • Скульптор – Володимир Щур
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, територія КПІ
  • Станція метро – Політехнічний інститут (відстань ≈1.1км)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 08.03.2019 | Оновлено: 30.04.2022 | Світлини зняті: 07.03.2019

Напишіть коментар ...

avatar