Пам’ятник Олесю Гончару (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Олесю Гончару встановили в 2001 році на території невеличкого скверу, на розі вулиць Михайла Коцюбинського та В’ячеслава Липинського. Пам’ятник стоїть неподалік письменницького будинку «Роліт», на вулиці Богдана Хмельницького, 68, де мешкав Олесь Гончар. Відповідно до наказу Головного управління охорони культурної спадщини від 25.09.2006 №53 пам’ятник має статус пам’ятки монументального мистецтва.

Бронзова скульптура письменника виконана в реалістичному стилі. Олесь Гончар під час відпочинку на вулиці сидить у вільній та розслабленій позі, поряд із ним на гранітній брилі лежить капелюх, книга та каштанове листя. Автор роботи – український скульптор Володимир Чепелик.

Олесь Терентійович Гончар (3 квітня 1918 – 14 липня 1995) – український письменник та громадський діяч, а також лауреат найпрестижніших премій у галузі літератури. Він написав багато відомих творів, але найвідомішою його роботою є роман «Собор». Гончар активно працював над поширенням та популяризацією української мови, виступав проти політики русифікації та за збереження і відновлення видатних пам’яток України.

  • Рік встановлення – 2001
  • Скульптор – Володимир Чепелик
  • Вид пам’ятки – пам’ятка монументального мистецтва
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, на розі вулиць Михайла Коцюбинського та В’ячеслава Липинського
  • Станція метро – Університет (відстань ≈750м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 12.01.2019 | Оновлено: 15.08.2021 | Світлини зняті: 28.11.2018

Напишіть коментар ...

avatar