Пам’ятник Пантелеймону Кулішу (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Пантелеймону Кулішу встановили в 2018 році. Він стоїть перед будинком №19Б на вулиці Велика Житомирська, біля Скверу київських інтелігентів. Цей пам’ятник сильно відрізняється від звичних нам київських бронзових пам’ятників. Він дуже дивний та привертає до себе велику увагу.

Пантелеймон Олександрович Куліш (7 серпня 1819 – 14 лютого 1897) – український письменник, етнограф, мовознавець, перекладач, історик, літературний критик і громадський діяч. У своїй спробі краще передати розмовну українську мову на письмі, він розробив один із перших українських правописів (більш відомий як «кулішівка») та в 1857 році випустив перший український буквар «Граматка». Припускають, що саме цей правопис ліг в основу сучасного українського правопису, проте такої думки дотримуються далеко не всі мовознавці. У 1857 році Куліш видав роман «Чорна рада. Хроніка 1663 року» – перший історичний роман написаний українською мовою.

Беззаперечно Пантелеймон Куліш зробив величезний внесок у розвиток України, але частина його поглядів та тверджень можуть не сподобатися й розчарувати сучасних українців. Цікавим є те, що деякі погляди Куліша навіть суперечили один одному.

  • Рік встановлення – 2018
  • Станція метро – Золоті ворота (відстань ≈900м)
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вулиця Велика Житомирська, 19Б
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 17.03.2019 | Оновлено: 14.08.2021 | Світлини зняті: 07.03.2019

Напишіть коментар ...

avatar