Пам’ятник «Пожежним, які перемогли вогонь Чорнобиля» (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник «Пожежним, які перемогли вогонь Чорнобиля» був відкритий 25 квітня 2011 року. Ця подія була приурочена до 25-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, найбільшої техногенної катастрофи людства. Пам’ятник встановлений перед будівлею Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) на вулиці Круглоуніверситетська, 20/1. Починаючи з 26 квітня 1986 року в цій будівлі працював оперативний штаб протипожежної служби з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Бронзовий пам’ятник виконаний у реалістичному стилі. Пожежник-ліквідатор у повному екіпіруванні сидить на гранітній брилі та відпочиває після важкої праці. Автори роботи – скульптори Микола Тихонов та Мілана Янковська.

Позаду пам’ятника на будівлі встановлена меморіальна дошка присвячена генерал-майору внутрішньої служби Десятникову Пилипу Миколайовичу. За його ініціативою в 1983 році була зведена вищезазначена будівля. З 1977 до 1994 року він очолював різноманітні підрозділи пожежної охорони. У 1986 році під час аварії на ЧАЕС очолював Головне управління пожежної охорони МВС України.

Також там є ще одна меморіальна дошка, на якій написано, що в гасінні пожежі та інших роботах взяли участь 6217 пожежників. Віктору Кібенку, Володимиру Правику (обидна померли невдовзі після аварії) та Леоніду Телятнікову було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, Миколі Ващуку, Василю Ігнатенку, Миколі Титеноку і Володимиру Тішурі (всі теж невдовзі померли) – Героя України.

Для глибшого пізнання радимо вам відвідати Національний музей «Чорнобиль». Також на нашому сайті ви можете побачити пам’ятник присвячений Володимиру Правику, який встановили на території парку ім. В. Правика в місті Ірпінь.

  • Дата відкриття – 25 квітня 2011 року
  • Скульптор – Микола Тихонов, Мілана Янковська
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Круглоуніверситетська, 20/1
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 31.07.2018 | Оновлено: 22.05.2022 | Світлини зняті: 29.07.2018

Напишіть коментар ...

avatar