Пам’ятник Сергію Данченку (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Сергію Данченку був відкритий 19 жовтня 2013 року. Автори роботи – скульптори Володимир Чепелик та Андрій Чепелик.

Сергій Володимирович Данченко (17 березня 1937 – 20 серпня 2001) – видатний український театральний режисер, педагог, професор, Народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Данченко вивів український театр на європейську сцену та здобув йому всесвітнє визнання.

Свою творчу кар’єру Сергій Володимирович розпочав у Львівському театрі юного глядача, де одразу розкрився його талан театрального постановника. Потім він вісім років очолював один із провідних театрів України – Львівський академічний драматичний театр імені Марії Заньковецької. У 1978-2001 роках очолював головну сцену країни – Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка. Він зміг суттєво підняти рівень цих театрів, а всі п’єси поставлені ним користувалися великим успіхом.

19 березня 2012 року за ініціативою Богдана Ступки з нагоди 75-річчя від дня народження Сергія Данченка одна зі сцен театру Франка була названа на його честь – Камерна сцена імені Сергія Данченка. Біля входу до неї і стоїть пам’ятник.

  • Дата відкриття – 19 жовтня 2013 року
  • Скульптор – Володимир Чепелик, Андрій Чепелик
  • Адреса – Київ, Печерський район, площа Івана Франка
  • Станція метро – Хрещатик (відстань ≈170м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 19.08.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 05.08.2018

Напишіть коментар ...

avatar