Пам’ятник Шолом-Алейхему (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Шолом-Алейхему встановили в 1997 році. Спочатку він розміщувався на перетині вулиці Басейної та Бессарабської площі, але в 2001 році його перенесли на вулицю Рогнідинську. Автори роботи – скульптор В. Медведєв та архітектор Юрій Лосицький.

Шолом-Алейхем (справжні ініціали – Рабинович Шолом Нохумович; 2 березня 1859 – 13 травня 1916) – видатний єврейський письменник, який насамперед є класиком єврейської літератури написаною мовою ідиш, хоча писав також й івритом. Він народився в Переяславі-Хмельницькому та велику частину своїх робіт написав в Україні, на території якої відбувалася більшість подій із його творів. Переважно його головними героями були звичайні люди, котрі з оптимізмом і гумором справляються з важким життям.

Пам’ятник виконаний із бронзи в реалістичному стилі. Письменник у пальто з шарфом на шиї спирається на палицю лівою рукою, а правою піднімає капелюха над головою, вітаючись. До речі, псевдонім «Шолом-Алейхем» є традиційним єврейським привітання, що в перекладі означає «Мир вам!».

Для більш ґрунтовного ознайомлення із життям письменника ви можете відвідати київський Музей Шолом-Алейхема, а для ознайомлення з єврейською культурою загалом, радимо відвідати Синагогу Бродського, яка стоїть зовсім поруч.

  • Рік встановлення – 1997
  • Скульптор – В. Медведєв
  • Архітектор – Юрій Лосицький
  • Вид пам’ятки – пам’ятка монументального мистецтва
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вулиця Рогнідинська
  • Станція метро – Палац Спорту (відстань ≈200м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 02.03.2019 | Оновлено: 14.08.2021 | Світлини зняті: 21.02.2019

Напишіть коментар ...

avatar