Пам’ятник Т.Г. Шевченку (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Пам’ятник Т.Г. Шевченку був відкритий 21 вересня 1991 року та має статус пам’ятки монументального мистецтва. Бронзовий пам’ятник стоїть на гранітному постаменті та розташовується в парку імені Тараса Шевченка. Автор роботи – український скульптор Олександр Скобліков.

Майже в кожному населеному пункті України є пам’ятник встановлений на честь Тараса Григоровича, але далеко не в кожному місті чи селі він був особисто, а Ніжин відвідував двічі в 1843 і 1846 році. Шевченко згадує Ніжин у деяких своїх повістях, а його друзі Віктор Забіла, Євген Гребінка та Олександр Афанасьєв-Чужбинський були випускниками Ніжинської гімназії вищих наук.

Скульптор зобразив Шевченка приблизно в тому віці, коли той вдруге відвідав Ніжин у 1846 році. Молодий Тарас сидить на камені з зосередженим і вдумливим поглядом із книжкою в лівій руці.

Також на нашому сайті ви можете побачити інші цікаві записи присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку.

  • Дата відкриття – 21 вересня 1991 року
  • Скульптор – Олександр Скобліков
  • Вид пам’ятки – пам’ятка монументального мистецтва
  • Адреса – Чернігівська область, м. Ніжин, Парк Шевченка

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 12.12.2018 | Оновлено: 03.05.2022 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar