Пам’ятник вчительці (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Пам’ятник вчительці був встановлений в 1990 році та є першим пам’ятником вчительці в Україні. Ініціатором створення пам’ятника став колишній ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – Федір Степанович Арват.

Бронзовий пам’ятник стоїть поряд із новим корпусом університету, посеред клумби з квітами. Скульптурна композиція складається з малого школяра та вчительки, яка вказує йому шлях до знань. Спочатку може здатися нелогічним зображення школяра та шкільної вчительки біля закладу вищої освіти, але це легко можна пояснити тим, що Ніжинський університет щорічно випускає майбутніх кваліфікованих педагогів різних напрямів. Також пам’ятник встановили саме вчительці, а не вчителю, бо здебільшого професія вчителя асоціюється в нас саме з жінкою.

  • Рік встановлення – 1990
  • Адреса – Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Воздвиженська
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 04.12.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar