Пам’ятник Пилипу Орлику (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Пилипу Орлику був встановлений у 2011 році, до 15-ої річниці прийняття Конституції України. Пам’ятник виконаний з бронзи і знаходиться на перетині вулиць Пилипа Орлика та Липська. Автори – скульптор Анатолій Кущ та архітектор Олег Стукалов.

Пилип Орлик (1672 – 1742) – український політичний, державний діяч, Гетьман Війська Запорозького (у вигнанні), полководець, поет, публіцист. У 1710 році він став автором першої конституції в Європі, яка отримала назву Конституція Пилипа Орлика. Це був договір між гетьманом та запорожцями, він визначав права та обов’язки козаків, обмежував владу гетьмана. У конституції були проголошені принципи побудови Української держави, Україна повинна бути звільненою по обидва боки Дніпра від чужоземного панування і повністю незалежною від Московії та Польщі.

У тексті Орлик вживає саме назву Україна (Ucrainae на латині), попри те, що тоді була Гетьманщина (Військо Запорозьке). За часів Гетьманщини назва Україна стала набувати широкого значення і все частіше використовувалась в різних документах. Звісно, що це не почалось з тих часів, а було набагато раніше.

Пам’ятник складається з двох частин. Перша частина – скульптура гетьмана в розкішному вбрані, в правій руці він тримає перо, а в лівій булаву та спирається на тумбу з паперами. Друга частина – складається з різної козацької атрибутики та інформації про видатного українського діяча.

  • Рік встановлення – 2011
  • Скульптор – Анатолій Кущ
  • Архітектор – Олег Стукалов
  • Адреса – Київ, Печерський район, перетин вулиці Пилипа Орлика та вулиці Липська
  • Станція метро – Арсенальна/Хрещатик (відстань ≈1.2км)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 14.04.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 12.04.2018

Напишіть коментар ...

avatar