Покровська церква (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Покровську церкву збудували в 1757-1765 роках на кошти релігійної громади, серед якої було багато купців. Її звели в стилі українського бароко на місці однієї з перших дерев’яних церков міста, яку спорудили в першій половині XVII століття. Покровська церква належить до рідкісного для України тетраконхового типу храмів. Це коли до квадратної споруди з банею симетрично з усіх боків прилягають чотири апсиди (напівкруглий виступ), утворюючи в такий спосіб чотирипелюстковий план.

У XIX столітті до храму прибудували двоярусну муровану дзвіницю в стилі ампір з уже звичними для Ніжина колонами.

У 1873 році біля головного храму за проєктом інженера Л. Садовського збудували теплу (храм з опаленням) Миколаївську церкву. Раніше на її місці стояла тепла дерев’яна церква Костянтина та Єлени середини XVIII століття.

У 1960 році за радянських часів храм закрили та згодом довели його до аварійного стану. Уже за часів незалежної України його передали релігійній громаді та реставрували.

Вважається, що Покровську церкву звели на честь запровадження в місті щорічного Покровського ярмарку, на який з’їжджалися купці з багатьох країн світу. Також обидва храми мають статуси пам’яток архітектури.

  • Роки будівництва – 1757-1765
  • Архітектурний стиль – українське бароко, ампір
  • Офіційний сайт – Pokrova.nezhin.org
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська обл, м. Ніжин, вул. Покровська, 23
  • Приналежність – Православна церква України
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 04.02.2019 | Оновлено: 01.05.2022 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar