Сквер ім. Мусліма Магомаєва (Київ)

Додаткова інформація

Сквер ім. Мусліма Магомаєва був створений у 2018 році азербайджанською будівельною компанією «Alke Inshaat Sanaye ve Tijaret» за ініціативою Посольства Азербайджанської республіки в Україні та Київської міської державної адміністрації. Сквер виконаний у традиційному азербайджанському стилі з елементами традиційної архітектури. Він розташовується на перетині вулиць В’ячеслава Чорновола та Січових стрільців, біля кінотеатру Київська Русь.

Муслім Магометович Магомаєв (17 серпня 1942, Баку – 25 жовтня 2008, Москва) – відомий азербайджанський оперний та естрадний співак, композитор та Народний артист СРСР. Муслім був неймовірно популярним артистом у радянські часи, майже всі свої пісні він виконував азербайджанською та російською, але в його репертуарі є декілька дуже гарних пісень українською мовою.

Відкриття такого скверу стало можливим через те, що Київ і Баку (столиця Азербайджану) з 1990-х років є містами побратимами. Окрім самого скверу тут ви зможете побачити скульптуру Baku Love Kyiv та пам’ятник Мусліму Магомаєву. Автор пам’ятника – український скульптор азербайджанського походження Сейфаддін Гурбанов.

До речі, неподалік є чудовий парк імені Гейдара Алієва, а в місті Ірпінь парк імені Заріфи Алієвої, які також виконані в традиційному азербайджанському стилі.

  • Рік відкриття – 2018
  • Скульптор – Сейфаддін Гурбанов
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, перетин вулиць В’ячеслава Чорновола та Січових стрільців
  • Станція Метро – Лук’янівська (відстань ≈550м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 19.08.2019 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 11.08.2019

2
Напишіть коментар ...

avatar
1 Ланцюжок коментаря
1 Відповіді по ланцюжку
0 Послідовники
 
Найпопулярніший коментар
Ланцюжок актуального коментаря
2 Автори коментарів
АдмінІрина Автори недавніх коментарів
newest oldest most voted
Ірина
Гість
Ірина

Красиво виглядає сквер,буває проходжу через нього ,але не знала що він побудований на честь
Мусліма Магомаєва
Обожнюю його пісню “О море море”