Собор Різдва Богородиці (м. Прилуки)

Додаткова інформація

Собор Різдва Богородиці спорудили в 1806-1815 роках у стилі класицизму. Раніше на його місці стояла дерев’яна церква Різдва Богородиці 1618 року, котру наразі вважають найпершою церквою Прилук. Хоча дослідники припускають існування храмів на території міста й у більш ранні часи. У 1697 році на тому ж місці збудували нову дерев’яну церкву, яка згоріла під час пожежі 1781 року. Будівництво нового, але вже мурованого храму Богородиці з двоярусною дзвіницею виконав купецький син Федір Тимофійович Заболоцький.

У радянський час храм закрили та облаштували там міський архів, а дзвіницю розібрали. У 2005 році собор у занедбаному стані передали українській церковній громаді. У 2017 році розпочалася сучасна реставрація, під керівництвом настоятеля Віталія Юрочка храм перефарбували з біло-зелених у національні кольори, облаштували нове освітлення, пандус для людей з інвалідністю, велопарковку і т. ін.

Собор Різдва Богородиці розташовується майже по центру головної площі міста, він дуже гарний та має статус пам’ятки архітектури національного значення.

Також від самого початку війни з Росією в храмі збирають кошти та різноманітні речі для допомоги українським воїнам на фронті.

  • Роки будівництва – 1806-1815
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Архітектурний стиль – класицизм
  • Адреса – Чернігівська область, Прилуцький район, місто Прилуки, Соборна площа
  • Приналежність – Православна церква України
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 30.08.2020 | Оновлено: 30.06.2022 | Світлини зняті: 01.08.2020

Напишіть коментар ...

avatar