Старий водяний млин та гребля на річці Рось (м. Біла Церква)

Додаткова інформація

Старий водяний млин та гребля на річці Рось були збудовані в першій половині ХІХ століття на кошти родини Браницьких, рід яких володів Білою Церквою з 1770-х років. Також на греблі є маленький пішохідний місток, що сполучає обидва береги міста.

Спочатку спорудили кам’яну греблю, вона невеличка за розміром, проте, розміщується в мальовничому місці на річці Рось, де ми на березі можемо побачити кам’яні брили. Потім збудували двоповерховий кам’яний водяний млин. Він має статус пам’ятки архітектури місцевого значення і вже давно не працює та станом на 2019 рік перебуває в аварійному стані.

Усього на річці Рось у різні часи було збудовано приблизно 13 водяних млинів, тому це місце не є чимось унікальним, але воно може стати приємним бонусом на шляху до церкви Марії Магдалини.

  • Дата будівництва – перша половина ХІХ століття
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Київська область, місто Біла Церква, вулиця Замкова, 37
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 11.07.2019 | Оновлено: 08.08.2021 | Світлини зняті: 25.04.2019

Напишіть коментар ...

avatar