Стрітенський собор (м. Прилуки)

Додаткова інформація

Стрітенський собор спорудили в 1893-1899 роках у пам’ять про російського імператора Олександра II, якого вбили в 1891 році. Практично всю суму на будівництво храму, а саме 60 тисяч карбованців, пожертвував тодішній міський голова Іван Дедін.

З приходом радянської влади храм закрили та облаштували там краєзнавчий музей. За часів німецької окупації церковна служба ненадовго відновилася. Згодом собор знову закрили й повернули туди музей. Також храм зазнав перебудов. Музей розташовувався там до 2007 року, поки будівлю не передали релігійній громаді.

Дуже цікавим є зовнішній вигляд Стрітенського собору, зовсім не притаманний православним церквам. Зовні він нагадує католицький костел і коли ми його вперше побачили були впевнені, що це костел. А для порівняння можемо навести вам Кафедральний костел Святої Софії та Семінарійський костел Святого Йоана з Дуклі з міста Житомир.

  • Роки будівництва – 1893-1899
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні
  • Адреса – Чернігівська область, Прилуцький район, місто Прилуки, вул. Соборна, 2
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 10.11.2020 | Оновлено: 06.02.2022 | Світлини зняті: 01.08.2020

Напишіть коментар ...

avatar