Церква Іоанна Богослова (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Церква Іоанна Богослова була споруджена в 1752 році на місці старої дерев’яної церкви. Гроші на будівництво церкви дали місцеві купці та ніжинський грек Іван Тернавіот. Храм виконаний із цегли в стилі українського бароко з елементами класицизму та має статус пам’ятки архітектури. Автор роботи достеменно не відомий, проте, вважається, що автором міг бути відомий український архітектор Іван Григорович Григорович-Барський.

За радянських часів храм закрили та розмістили там архів. У 1954-1955 роках провели реставрацію. Станом на 2018 рік у приміщенні церкви розміщується відділ Державного архіву Чернігівської області.

Церква однобанна та двоповерхова, що трапляється доволі рідко. На першому поверсі розміщувалася тепла церква, де було опалення і проходили служби зимою, а на другому поверсі проходили служби в теплу пору року.

Зовні церква трохи пошарпана, але однаково гарна. З одного боку це мінус, а з іншого так вона має більш старовинний вигляд.

  • Рік створення – 1752
  • Архітектор (ймовірно) – Іван Григорович Григорович-Барський
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Гоголівська
  • Приналежність – Православна церква України
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 14.12.2018 | Оновлено: 21.08.2021 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar