Церква Марії Магдалини (м. Біла Церква)

Додаткова інформація

Церква Марії Магдалини збудована в 1843 році на кошти графині Олександри Браницької, дружини польського шляхтича Францишка-Ксаверія Браницького, який володів Білою Церквою з 1770-х років. Сама графиня померла в 1838 році й будівництво православного храму вже завершували її сини, котрі сповідували католицизм (майже всі Браницькі були католиками).

Храм із високою прибудованою дзвіницею виконаний у стилі класицизму та має статус пам’ятки архітектури. На жаль, наразі невідомо, хто був автором цієї чудової споруди. Наприкінці XIX століття церкву Марії Магдалини розширили. У 1930-х роках за радянської влади храм закрили, але невдовзі за німецької окупації його роботу поновили. Наприкінці 1980-х років провели повну реконструкцію храму.

Також під стіною церкви ви можете побачити могилу Олександри Лебединцевої, котра померла 9 вересня 1853 року – це дружина настоятеля Спасо-Преображенського собору (до речі, усипальниця графині Олександри Браницької) Петра Гавриловича Лебединцева, зусиллями якого при церкві Марії Магдалини відкрилася православна школа.

У 1997 році на базі церкви було вирішено створити монастир – Жіночий монастир святої рівноапостольної Марії Магдалини. Станом на 2019 рік він розбудовується.

  • Кінець будівництва – 1843 рік
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Архітектурний стиль – класицизм
  • Адреса – Київська область, місто Біла Церква, вулиця Шкільна, 11/16
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 07.07.2019 | Оновлено: 29.04.2022 | Світлини зняті: 25.04.2019

Напишіть коментар ...

avatar