Водоспад Вир та старий водяний млин (смт Буки)

Додаткова інформація

Водоспад Вир та старий водяний млин розташовуються на території селища міського типу Буки в Маньківському районі Черкаської області. Водоспад має штучне походження та був утворений на річці Гірський Тікич у 1927-1929 роках після будівництва Буцької ГЕС. У нього каскадна форма, він доволі пологий і не високий із загальною висотою понад 2 м, але водночас має сильний потік води. Від водоспаду Вир бере свій початок мальовничий Буцький каньйон. Згідно з рішенням Черкаського облвиконкому від 27.06.1972 №367 водоспад має статус гідрологічної пам’ятки природи.

Буцька ГЕС одна з перших малих гідроелектростанцій України та перша сільська ГЕС. Ця станція пропрацювала до 1965 року, хоча пишуть, що насправді працювала вона до 1979 або навіть до 1991 року. ЇЇ залишки ви можете побачити трохи нижче за течією, посеред каньйону. Також трохи вище водоспаду за мостом можна побачити греблю Буцької ГЕС, де сильний потік води створює ще один бонусний водоспад.

Навпроти водоспаду стоїть старий непрацюючий водяний млин 1838 року будівництва (за іншими даними кінця XIX століття). Він має статус пам’ятки архітектури та гармонійно вписується в загальну композицію.

Місцевість навколо водоспаду скеляста й там неймовірно гарно. Водоспад, скелі, старий млин і міст разом утворюють справжню неповторну картину. У квітні-травні та вересні-листопаді Гірський Тікич найбільш повноводний і саме в цей час потік води найпотужніший. Наші фотографії зняті в серпні.

  • Вид пам’ятки (водоспад) – гідрологічна пам’ятки природи
  • Вид пам’ятки (млин) – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Черкаська область, Маньківський район, смт Буки
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 11.09.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 30.08.2018

Напишіть коментар ...

avatar