Музей військової техніки просто неба (м. Канів)

Додаткова інформація

Музей військової техніки просто неба відкрили 20 жовтня 2012 року. Серед експонатів музею є макет бронепотягу №56, винищувач МіГ-29, середній танк Т-55, гармата ЗІС-3, реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град» та бойова розвідувально-дозорна машина (БРДМ), яка належала розвідникам 28-ї окремої механізованої бригади. У червні 2015 року її екіпаж загинув після того, як потрапив під артилерійський обстріл російських військ..

У 1980 році на території майбутнього музею встановили пам’ятник, присвячений героїчному подвигу екіпажу бронепотягу №56. Це повномасштабний макет потягу, який складається з локомотива та двох вагонів. Бронепотяг 56-го полку військ НКВС з червня 1941 році виконував бойові завдання з оборони Києва та прилеглих територій, потім з оборони Канева та прилеглих територій. Далі екіпаж бронепотягу отримав нове завдання з прикриття радянських військ, котрі відступали на лівий берег. Згодом бомбардуванням були знищені залізничні шляхи і потяг втратив можливість пересуватися. Після чого він ще декілька днів тримав оборону, але 14 серпня був підірваний.

  • Адреса – Черкаська область, місто Канів, вулиця Енергетиків

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 11.06.2018 | Оновлено: 24.05.2022 | Світлини зняті: 06.05.2018

1
Напишіть коментар ...

avatar
1 Ланцюжок коментаря
0 Відповіді по ланцюжку
0 Послідовники
 
Найпопулярніший коментар
Ланцюжок актуального коментаря
1 Автори коментарів
Захар Автори недавніх коментарів
newest oldest most voted
Захар
Гість
Захар

…Минуло 7 років. Вандали і всіляка нечисть довели музей до ручки
https://www.youtube.com/watch?v=f9p-ge8WV1Y&t=25s