Притулок для ведмедів «Біла Скеля» (с. Березівка)

Додаткова інформація

Притулок для ведмедів «Біла Скеля», раніше відомий як Центр порятунку ведмедів «Надія», був відкритий у 2012 році на території села Березівка, неподалік Житомира. Він розташовується на краю села біля ресторану «Стейкхаус», сподіваємося, що ведмежатини в меню немає 🙂

Цей притулок не є зоопарком або приватною виставкою ведмедів, це реабілітаційний центр, де врятованих тварин повертають до нормального життя. Усі мешканці притулку мають важке минуле, їх утримали в страшних умовах, їх били, калічили, погано годували і тримали в маленьких клітках, що ті ледь могли там рухатися. Наприклад, у мисливському господарстві на одну з ведмедиць нацьковували собак, а щоб навчити циркових ведмедів різним трюкам дресирувальники використовували справжні садистські методи. У результаті всі ведмеді потрапили до притулку з великими проблемами зі здоров’ям.

У 21 столітті потрібно вже якось відходити від середньовічних стандартів і серйозніше ставитися до жорстокого поводження й вбивства беззахисних тварин та посилювати відповідальність для нелюдів реальними тюремними строками. Було б чудово садити їх у такі ж самі клітки та тримати в таких же умовах у яких вони тримали ведмедів. Нам вже час зрозуміти всю небезпеку, яку несуть такі безжальні люди іншим, сьогодні в них звірі, а завтра вже люди.

У притулку «Біла Скеля» ведмеді отримали медичну допомогу та вперше відчули себе повноцінними ведмедями. Тут у них великі вольєри з наближеними до дикої природи умовами є де побігати, поплавати та погратися. Також їм не просто насипають їжу в миску, а ховають її по всій території, щоб вони самі її шукали.

Коли ми приїхали туди, ми потрапили на тиху годину і всі ведмеді спали. Проте, на щастя, спали вони біля забору, що дозволило їх спокійно роздивитися та краще оцінити велич цих диких тварин. Потім один із них прокинувся і почав гуляти територією в пошуках їжі. Усі вони виглядали дуже природно, були розслабленими та щасливими, від чого й самому стало радісніше та тепліше на душі.

Наразі притулком опікується благодійний фонд SAVE WILD, але це некомерційна організація і вона існує за рахунок благодійних внесків. Допомогти реабілітаційному центру «Біла Скеля» ви можете купивши сувенір або пожертвувавши кошти на утримання пухнастих.

  • Рік заснування – 2012
  • Офіційний сайт – SaveWild.org
  • Сторінка Facebook – WHITE ROCK Bear Shelter
  • Вартість відвідування – безкоштовно
  • Адреса – Житомирська обл, Житомирський р-н, с. Березівка
  • Телефон для довідок – (067) 501-24-95, (099) 077-28-82

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 28.08.2019 | Оновлено: 18.07.2021 | Світлини зняті: 04.07.2019

Напишіть коментар ...

avatar