Меморіально-музейний комплекс «Янівська висота» (с. Семенівка)

Додаткова інформація

Меморіально-музейний комплекс «Янівська висота» створений у 2010 році за ініціативою голови Обухівської районної ради Анатолія Шафаренка. На території комплексу можна побачити різноманітні гармати, бронемашини, протитанкові їжаки, танк, капличку, цвинтар, таблички з назвами населених пунктів і кількістю загиблих воїнів та інформаційні таблички з історією.

У 1943 році радянських війська звільнили Київ та низку населених пунктів, поступово відсуваючи лінію фронту на захід. Німці зі свого боку надійно тримали оборону, прикриваючи відхід своїх військ. Однією з таких точок оборони стала Янівська висота, яку наші солдати називали висотою смерті або проклятою висотою. Цей високий пагорб окупаційні війська перетворили на справжню фортецю.

Радянські війська змогли взяти цю висоту через декілька днів важких боїв, що почалися наприкінці 1943 року. За згадками очевидців тих подій пагорби та поля були практично усіяні тілами наших воїнів. Для штурму висоти прямо з найближчих населених пунктів мобілізовували людей, яких практично без військового вишколу й нормального екіпірування посилали в бій. Звісно, що в боях брали участь і вже досвідчені солдати, але однаково це звична та жахлива тактика радянського союзу, коли ворога намагалися завалити масою, масою молодих людських життів.

Також радимо вам заїхати до сусіднього села Германівки, яке зусиллями вищезгаданого Шафаренка перетворилося на село-музей.

  • Адреса – Київська область, Обухівський район, село Семенівка
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 12.02.2022 | Світлини зняті: 11.05.2021

Напишіть коментар ...

avatar