Германівка – село-музей

Германівка входить до складу Обухівського району Київської області та має населення понад 1.5 тис. осіб. Вважається, що поселення наприкінці X століття заснував князь Володимир Великий, тоді воно мало назву Герменич і виконувало роль оборонного ланцюга на кордоні Київської Русі. Перша писемна згадка датується 1096 роком із цієї дати і ведуть відлік заснування Германівки.

В України є багато населених пунктів, що походять із давніх часів і на території яких відбувалися історичні події, але побувавши там ви ніколи не дізнаєтесь про це, хіба що прочитаєте в енциклопедії. На противагу цьому ми бачимо, як жителі Германівки поважають свою домівку. Тут ледь не кожні сто метрів можна побачити якісь інформаційні таблички, меморіальні дошки та скульптури, котрі розповідають нам історію села. Сюди ж додамо декілька музеїв та картину галерею.

Таке перетворення Германівки розпочалося в 1990-х роках, коли головою сільради став краєзнавець Анатолій Шафаренко (з 1994 до 2006 року). Проте, ця справа не була покинута в 2006 році й за його наступниці Людмили Йолкіної з’явилося багато нових об’єктів.

1. Ревина гора

Ревина гора – це комплексна пам’ятка природи та головна туристична локація поселення. На цій горі й був закладений стародавній Герменич, попередник Германівки, про що свідчить пам’ятний знак.

Також на горі стоїть альтанка, вітряк, капличка, скульптура Божої Матері, хрест-оберіг, флагшток, пам’ятні знаки в пам’ять про татарський набіг 1711 року й жертв єврейського погрому 1919 року.

Ще однією цікавою скульптурою є піраміда, що вона символізує ми не знаємо, але побачивши її десь у світі може пустити сльозу один Гордон.

 • Вид пам’ятки – комплексна пам’ятка природи

2. Панорама Германівки з Ревиної гори

Ревина гора – це не тільки важлива пам’ятка, а і чудовий оглядовий майданчик, звідки відкривається неймовірно гарна панорама Германівки, яка лежить у долині річки Красна.

 • Вид пам’ятки – комплексна пам’ятка природи

3. Германівська гімназія

Германівська гімназія математичного профілю запрацювала 1 вересня 2000 року. На стіні можна побачити табличку, що меценатом реконструкції будівлі є уродженка села Галина Максимівна Бровченко.

Саму ж будівлю збудували в 1909 році, як 2-класне училище. Автором проєкту є відомий архітектор Володимир Миколайович Ніколаєв.

 • Дата будівництва будівлі – 1909 рік
 • Дата відкриття гімназії – 2000 рік
 • Архітектор – Володимир Миколайович Ніколаєв
 • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури

4. Пам’ятник гетьману Івану Виговському

Пам’ятник гетьману Івану Виговському

Пам’ятник гетьману Івану Виговському встановили в 1995 році на території. Це перший в Україні пам’ятник Виговському.

11 вересня 1659 у Германівці відбулася Чорна рада, після якої Іван Виговський склав булаву. Згодом новообраний гетьман Юрій Хмельницький підписав сумнозвісні Переяславські статті, що повернули Гетьманщину в орбіту впливу Московського царства.

 • Дата відкриття – 1995 рік

5. Пам’ятник «Колесо часу»

Пам’ятник «Колесо часу» встановлено в 1996 році з нагоди 900-річчя Германівки. Автор роботи – скульптор В. Кузнецов.

 • Дата відкриття – 1996 рік
 • Скульптор – В. Кузнецов

6. Музей козаччини

Музей козаччини був відкритий у 1995 році та є відділенням Київського обласного археологічного музею. У двох залах колишньої мануфактурної лавки 1902 року будівництва представлені різноманітні експонати від часів бронзової доби і до наших днів. На жаль, всередину потрапити ми не змогли, бо музей уже не працював.

 • Дата будівництва будівлі – 1902 рік
 • Дата відкриття музею – 1995 рік
 • Графік роботи – 9.00-17.00 / субота, неділя – 10.00-16.00
 • Телефон для довідок – (067) 747-13-29

7. Германівська картинна галерея

Германівська картинна галерея

Германівська картинна галерея була відкрита в 2005 році й теж є відділення КОАМ. У приміщенні колишньої крамниці 1904 року будівництва розміщуються роботи жителів села та людей пов’язаних із Германівкою.

Чесно кажучи наявність у селі картинної галереї дуже приємно дивує і ще раз демонструє любов людей до своєї домівки. На жаль, до галереї ми теж не встигли потрапити.

 • Дата будівництва будівлі – 1904 рік
 • Дата відкриття галереї – 2005 рік
 • Графік роботи – 9.00-17.00 / субота, неділя – 10.00-16.00
 • Телефон для довідок – (067) 747-13-29

8. Річка Красна

Село Германівка лежить у долині річки Красна, яка має протяжність 48 км та впадає до Дніпра. Красу цієї річки можна спостерігати з багатьох куточків села, особливо з вищезгаданої Ревиної гори.

9. Германівська школа імені братів Гетьманів

Германівська загальноосвітня школа запрацювала 1 листопада 1919 року. Вона носить ім’я своїх учнів журналістів Михайла та Івана Гетьманів.

Будівлю майбутньої школи збудували в 1907 році за проєктом архітектора Володимира Миколайовича Ніколаєва. Це була богадільня, де жили заможні пристарілі жінки.

 • Дата будівництва будівлі – 1907 рік
 • Дата відкриття школи – 1919 рік
 • Архітектор – Володимир Миколайович Ніколаєв
 • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури

Мапа

Інші місця

Ми показали найцікавіші місця Германівки, проте, загалом на території села є понад 30 пам’ятних знаків та скульптур.

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Напишіть коментар ...

avatar