Мистецький центр «Шоколадний будинок» (Київ)

Додаткова інформація

Шоколадний будинок споруджений у 1901 році на замовлення російського підприємця й мецената Семена Могилевцева, автором проєкту став відомий архітектор Володимир Ніколаєв. Могилевцев вів дуже активну благодійну діяльність, жертвував чималі кошти на упорядкування міста, будівництво медичних та освітніх закладів. Особняк Могилевцева через свій зовнішній вигляд у народі прозвали «Шоколадним будиночком», бо він схожий на плитку шоколаду. На першому поверсі розташовувалися робочі контори, а другий поверх використовувався для урочистих прийомів та заходів. Сам Семен Могилевцев не жив у будинку. Згідно з рішенням виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 21.01.1986 №49 особняк має статус пам’ятки архітектури, охоронний номер 174.

Зали на другому поверсі виконані в різних архітектурних стилях та мають власні назви на основі цих стилів: Мавританська, Ренесанс, Модерн, Біла, Візантійська, Французька. Усі зали вражають своєю розкішшю і красою та мають так багато цікавих елементів, що описувати їх усі буде дуже й дуже довго. Біла зала виконана в стилі рококо, вона білого кольору з золотими елементами, на стелі висить велика люстра, стіні оздоблені візерунками, а в очі відразу впадає здоровенне венеціанське дзеркало. Раніше там проводили концерти та бали. Зала Ренесанс використовувалась як їдальня, там стоїть буфет, на якому зображена серія гравюр Гюстава Доре до Старого заповіту, а на стінах намальовані різні фрукти. Візантійська зала була кабінетом, там стоїть книжкова шафа та масивний стіл.

Інтер’єр будинку неймовірно насичений, просто очі розбігаються від усіх цих архітектурних стилів. Вишуканою різьбою, ліпкою та розписами прикрашено стіни, стелі, двері, віконні рами. Також не треба забувати про екстер’єр, стіни мають шикарну декоративну оздобу. Шоколадний будинок – це філія Національного музею «Київська картинна галерея». Для відвідувачів він відкрився у 2010 році. У ньому постійно проходять художні виставки, музичні концерти та інші культурні заходи.

  • Роки будівництва – 1899-1901
  • Ініціатор створення – Семен Могилевцев
  • Архітектор – Володимир Ніколаєв
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Телефон для довідок – (044) 253-31-60
  • Адреса – Київ, Печерський район, вул. Шовковична, 17/2
  • Станція метро – Хрещатик (відстань ≈850м)
  • Вартість відвідування – 50 грн (дорослі), 30 грн (студенти), 25 грн (школярі, пенсіонери)
  • Графік роботи – 10.00-18.00 (каса до 17.00) / вихідні (понеділок, четвер)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 20.01.2018 | Оновлено: 28.05.2022 | Світлини зняті: 09.01.2018

Напишіть коментар ...

avatar