Державний музей авіації (Київ)

Додаткова інформація

Державний музей авіації був відкритий 30 вересня 2003 року до 100-річного ювілею світової авіації. Музей знаходиться біля аеропорту «Київ» на вулиці Медова, 1 в Солом’янському районі міста Києва. Він розташовується на території колишньої навчальної авіаційної бази Київського інституту інженерів цивільної авіації (КІІЦА), нині Національний авіаційний університет (НАУ). Початковий фонд музей налічував всього 23-ти експонати, а станом на 2017 рік їх вже понад 80 і колекція постійно поповнюється.

До фонду музею входять військові й цивільні літаки та гелікоптери різного призначення: винищувачі, бомбардувальники, штурмовики, розвідники, транспортні, пасажирські, навчальні, спортивні, експериментальні, спеціальні та багатоцільові. Крім літаків представлена спеціальна техніка (машини швидкої допомоги, пожежні, транспортні і т. ін.) та колекція двигунів. Також на території є невелика колекція ретро автомобілів з автомобільної виставки OldCarLand.

Серед експонатів музею є рідкісні, експериментальні та історичні літальні апарати. Літак-розвідник Анатра «Анасаль» 1917-1918 років, перший український літак серійного виробництва. Найбільший у світі транспортний гелікоптер серійного виробництва Мі-26. Важкий транспортний гелікоптер Мі-6, найбільший гелікоптер своїх часів до появи Мі-26. Протичовновий гідролітак Бє-6 та авіаційний комплекс радіолокаційного дальнього наведення Ан-71, яких існує всього по 3 екземпляри. Перший у світі реактивний пасажирський літак Ту-104. Ми написали лише про деякі апарати, ще багато з них потребують уваги, але описувати все буде дуже довго.

Музей обов’язково потрібно відвідати, тут є на що подивитися і що послухати. Він сподобається людям різного віку, чоловікам і жінкам, а діти взагалі будуть у захваті. У деякі літаки та гелікоптери можна заходити всередину (5-10 грн). Музей великий і для його огляду може знадобитися декілька годин.

  • Дата відкриття – 30 вересня 2003 року
  • Графік роботи – 10.00 – 19.00 / вихідний – понеділок
  • Офіційний сайт – Aviamuseum.com.ua
  • Вартість відвідування – 100 грн (дорослі), 60 грн (школярі, студенти, пенсіонери), безкоштовно (пільгові категорії громадян)
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вул. Медова, 1
  • Телефон для довідок – (044) 451-83-14

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 03.12.2017 | Оновлено: 18.07.2021 | Світлини зняті: 19.10.2017

Напишіть коментар ...

avatar