Державний музей авіації ім. О.К. Антонова (Київ)

Додаткова інформація

Державний музей авіації ім. О.К. Антонова відкрили 30 вересня 2003 року до 100-річного ювілею світової авіації. Музей розташовується біля аеропорту «Київ», на території колишньої навчальної авіаційної бази Київського інституту інженерів цивільної авіації (КІІЦА), нині Національний авіаційний університет (НАУ). Початковий фонд музей налічував усього 23-ти експонати, а станом на 2017 рік їх уже понад 80 і колекція постійно поповнюється.

До фонду музею входять військові й цивільні літаки та гелікоптери різного призначення: винищувачі, бомбардувальники, штурмовики, розвідники, транспортні, пасажирські, навчальні, спортивні, експериментальні, спеціальні та багатоцільові. Крім літаків представлена спеціальна техніка (машини швидкої допомоги, пожежні, транспортні і т. ін.) та колекція двигунів. Також на території є невелика колекція ретро автомобілів з автомобільної виставки OldCarLand.

Серед експонатів музею є рідкісні, експериментальні та історичні літальні апарати. Літак-розвідник Анатра «Анасаль» 1917-1918 років, перший український літак серійного виробництва. Найбільший у світі транспортний гелікоптер серійного виробництва Мі-26. Важкий транспортний гелікоптер Мі-6, найбільший гелікоптер своїх часів до появи Мі-26. Протичовновий гідролітак Бє-6 та авіаційний комплекс радіолокаційного дальнього наведення Ан-71, яких існує всього по 3 екземпляри. Перший у світі реактивний пасажирський літак Ту-104. Ми написали лише про деякі апарати, ще багато з них потребують уваги, але описувати все буде дуже довго.

Музей обов’язково потрібно відвідати, тут є на що подивитися і що послухати. Він сподобається людям різного віку, чоловікам і жінкам, а діти взагалі будуть у захваті. У деякі літаки та гелікоптери можна заходити всередину (5-10 грн). Музей великий і для його огляду може знадобитися декілька годин.

  • Дата відкриття – 30 вересня 2003 року
  • Графік роботи – 10.00 – 19.00 / вихідний – понеділок
  • Офіційний сайт – Aviamuseum.com.ua
  • Вартість відвідування – 100 грн (дорослі), 60 грн (школярі, студенти, пенсіонери), безкоштовно (пільгові категорії громадян)
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вул. Медова, 1
  • Телефон для довідок – (044) 451-83-14

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 03.12.2017 | Оновлено: 01.06.2022 | Світлини зняті: 19.10.2017

Напишіть коментар ...

avatar