Музей космонавтики ім. С.П. Корольова (м. Житомир)

Додаткова інформація

Музей космонавтики ім. С.П. Корольова (експозиція «Космос») був заснований у 1987 році та відкритий для відвідувачів у 1991 році в спеціально збудованій будівлі. Історія музею розпочалась 1 серпня 1970 року, коли в Житомирі відкрили меморіальний будинок-музей, присвячений життю Сергія Павловича Корольова, видатного українського вченого під керівництвом якого був запущений перший штучний супутник і здійснено перший політ людини в космос. Місто, де розташовується музей було вибране не випадково, бо саме в Житомирі народився Корольов і навряд тут з’явився би такий чудовий музей космонавтики без створення меморіального будинку.

Серед експонатів музею багато різноманітних речей пов’язаних із космонавтикою: різні інструменти та прилади, їжа космонавтів, скафандри, двигуни, світлини, книги, схеми польотів і справжній місячний ґрунт. Але найбільшою популярністю користуються космічні літальні апарати: справжній обгорілий спускний апарат космічного корабля «Союз-27», повнорозмірний макет спускного апарату корабля «Восток», на якому літав Юрій Гагарін, космічний корабель «Союз», орбітальний відсік корабля «Союз», супутник «Ореол-3», автоматична міжпланетна станція «Луна-1», «Луна-9», «Венера-7», «Вега», самохідний апарат «Луноход-2» та інші. На вулиці стоїть пам’ятник Корольову, одноступенева висотна геофізична ракета P-5B та бойова ракета P-12.

Житомирський музей космонавтики дуже цікаве й пізнавальне місце з унікальними та дуже рідкісними експонатами. Зазвичай космічні апарати та супутники залишаються в космосі або згорають в атмосфері, тому зібрати колекцію для такого музею доволі складно. Це єдиний музей космонавтики такого рівня в України, через що радимо обов’язково його відвідати.

  • Рік заснування – 1987
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, вулиця Дмитрівська, 2
  • Офіційний сайт – Cosmosmuseum.info
  • Телефон для довідок – (412) 47-26-27, (068) 420-20-44
  • Вартість відвідування – 30 грн (дорослі), 20 грн (діти), безкоштовно (пільгові категорії громадян)
  • Графік роботи – 10:00-17:15 / вихідні – понеділок, останній четвер місяця

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 26.09.2018 | Оновлено: 21.05.2022 | Світлини зняті: 22.09.2018

Напишіть коментар ...

avatar