Житомирська гребля (м. Житомир)

Додаткова інформація

Житомирська гребля збудована в першій половині 1960-х років для технічного водозабезпечення великих підприємств міста. Це водозливна гребля, яка переливає зайву воду по всій своїй довжині. Вона доволі масивна та має висоту понад 21 метр.

Гребля розташовується на річці Тетерів у неймовірно мальовничому місці з високими гранітними скелями обабіч, поряд зі скелею «Голова Чацького».

Але вся ця місцевість могла би бути ще кращою, бо під час будівництва греблі було затоплено чималу ділянку суші та знищено унікальні ландшафти з неповторною природою. Усе це наслідки дії радянської влади, коли всюди, де потрібно та непотрібно у великій кількості створювалися водосховища, греблі, дамби і т. ін.

  • Дата будівництва – перша половина 1960-х років
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, 2-й Кривий провулок

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 07.10.2018 | Оновлено: 15.05.2022 | Світлини зняті: 22.09.2018

Напишіть коментар ...

avatar