Музей «Ремісничий двір» (м. Житомир)

Додаткова інформація

Музей «Ремісничий двір» – це народний музей, який заснував житомирський колекціонер старовини Федір Володимирович Євтушенко. У музеї ви зможете дізнатися історію багатьох ремесел, побачити старі великі верстати та знаряддя праці теслі, столяра, коваля і т. ін. Тут є велика колекція сокир, молотків, ковадл, підков, плоскогубців, свердел, ламп і взагалі будь-яких ремісничих інструментів.

Якщо ви думаєте, що музей «Ремісничий двір» лише про ремесло, то ви дуже сильно помиляєтеся, бо воно становить лише маленьку частину колекції Федора Євтушенка. У музеї ви побачите велику колекцію годинників, фотоапаратів, посуду, одягу, іграшок, радіоприймачів, телевізорів, прасок, капелюхів, окуляр, музичних інструментів та ще багато чого.

Більша частина представлених експонатів стосується доби СРСР (крім ремісничих). Це справжній «музей комунізму»: багато Леніна, радянська символіка, таблички зі старими назвами вулиць та лозунгами, морди вождів, сервіз із рибками, парфуми Червона Москва та інші культові речі побуту, що були в кожного. Під час огляду виставки буде сказано багато слів: «таке було в мене, бачив у батьків, у діда та бабусі». На щастя, ці речі тепер просто музейні експонати, а не наша реальність.

Також у музею зібрані, напевно, абсолютно всі іграшки створені в радянські часи, їхня кількість просто вражає. Є ляльки, машинки, головоломки, велосипеди, дитячий посуд та музичні інструменти. І тут почнеться справжня ностальгія, історії й спогади.

Наразі фонд музею налічує понад 20 тисяч експонатів, а колекція різниться від старого двигуна внутрішнього згоряння й пилорами до рідкісної радянської чорношкірої ляльки і провальної алюмінієвої гітари. Федір Євтушенко створив дійсно унікальний музей (тільки велика кількість радянської символіки викликає неоднозначне відчуття), який ми радимо вам відвідати, але обов’язково з екскурсією, котру найчастіше проводить сам засновник музею.

  • Телефон для довідок – (096) 054-04-54, (066) 740-48-32, (063) 343-07-62
  • Графік роботи – уточнюйте за телефоном
  • Вартість відвідування – 50 грн (уточнюйте)
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, вулиця Богдана Хмельницького, 42

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 20.02.2020 | Оновлено: 17.07.2021 | Світлини зняті: 12.10.2019

Напишіть коментар ...

avatar