Зруйнований палац родини Терещенків (с. Дениші)

Додаткова інформація

Палац родини Терещенків збудували в 1910-1911 роках, за іншими даними будівництво завершили в 1912 або 1913 році. Автор роботи – архітектор Павло Іванович Голландський. Замовницею будівництва палацу була Надія Володимирівна Терещенко (Хлопова) – вдова землевласника, цукрозаводчика та відомого мецената Федора Артемійовича Терещенка (1832-1894).

У 1917 році, після Жовтневого перевороту, родина Терещенків вимушено емігрувала до Франції, після чого палац був повністю пограбований та зруйнований. У пошуках скарбів його практично розібрали на цеглинки й завдячуючи більшовикам ми замість шикарного маєтку і пам’ятки архітектури отримали руїни.

Раніше палац Терещенків мав два поверхи, вежу, колони біля входу, вишукане зовнішнє оздоблення, фонтан та дуже гарний парк навколо. До наших часів дійшло лише дві стіни, напівзруйнована вежа та частина барельєфа.

Біля палацу є табличка з інформацією, де написано, що до 1917 року їм опікувалася вдова Федора Терещенка Наталія, але як ми писали вище його дружину звали Надією, а Наталією (графиня Уварова) була їх дочка. До речі, на нашому сайті ви можете побачити заміський будинок графині Уварової, який розташовується в смт Ворзель.

  • Роки будівництва – 1910-1911
  • Архітектор – Павло Голландський
  • Адреса – Житомирська область, Житомирський район, село Дениші

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 14.11.2019 | Оновлено: 30.06.2022 | Світлини зняті: 12.10.2019

Напишіть коментар ...

avatar