Пам’ятник Героям Небесної Сотні (м. Житомир)

Додаткова інформація

Пам’ятник Героям Небесної Сотні був урочисто відкритий 23 серпня 2017 року напередодні Дня Незалежності України. Він встановлений перед будівлею Житомирської ОДА на майдані ім. С. П. Корольова. Автори роботи – подружжя скульпторів Юлія Герез-Гладка та Петро Герез.

Цей пам’ятник присвячений героям української революції 2013-2014 років, котрі віддали своє життя в боротьбі зі злочинним проросійським режимом та яких заведено називати «Небесна сотня». Завдяки ним, ми отримали свій шанс здобути справжню незалежність і збудувати українську державу з українськими цінностями й культурою, а не бути малоросійським округом з антиукраїнськими представниками «а какая разница» навколо.

Наразі пам’ятники присвячені Героям Небесної Сотні можна зустріти в багатьох населених пунктах нашої країни, але далеко не всі вони можуть посперечатися із гарним і змістовним житомирським пам’ятником.

У центрі композиції на постаменті розміщений напівпрозорий чоловік, знизу ми бачимо гасло Євромайдану: «Герої не вмирають», велику кількість лампадок і бруківки, що слугувала справжньою оборонною зброєю під час революції. Позаду стоять три високі металеві пластини, де зображені голуби, елементи традиційної вишивки та силуети людей з іменами загиблих героїв. Напрочуд добре вся скульптурна композиція виглядає у вечірній час, бо вона підсвічується і стає неймовірно ефектною.

  • Дата відкриття – 23 серпня 2017 року
  • Скульптор – Юлія Герез-Гладка, Петро Герез
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, майдан ім. С. П. Корольова
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 01.09.2019 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 04.07.2019

Напишіть коментар ...

avatar