Свято-Михайлівський кафедральний собор (м. Житомир)

Додаткова інформація

Свято-Михайлівський кафедральний собор був збудований у 1856 році та є одним із перших мурованих православних храмів міста. Його спорудили за ініціативою та на кошти житомирського купця Михайла Федоровича Хаботіна, який витратив на це практично весь свій статок і постійно стикався зі спротивом з боку царської влади. На будівництво храму було витрачено неймовірно великі кошти, приблизно 37 тисяч карбованців, що майже вдвічі перевищувало річний бюджет Житомира в ті часи. Через декілька років після завершення будівництва Хаботін помер і його поховали на території храму.

Наприкінці 1920-х років із приходом радянської влади собор закрили й почали використовувати не за призначенням. Під час німецької окупації в храмі поновили богослужіння, але вже в 1960 році його знову закрили. Тоді ж радянська влада знесла дзвіницю та зруйнували церковні бані, щоби зробити храм схожим на звичайну будівлю. Крім того, були викопані останки Михайла Хаботіна та перепоховані в невідомому місці. У 1991 році собор в аварійному стані повернули релігійній громаді.

У 2017 році біля собору встановили пам’ятник Івану Івановичу Огієнку (митрополит Іларіон) – український вчений, історик, мовознавець, громадський і церковний діяч. Автори роботи – скульптор Василь Фещенко та архітектор Валерій Головатенко.

  • Кінець будівництва – 1856 рік
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Житомирська обл, м. Житомир, вул. Київська, 18
  • Приналежність – Православна церква України
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 22.07.2019 | Оновлено: 27.04.2022 | Світлини зняті: 04.07.2019

Напишіть коментар ...

avatar