Житомирський обласний краєзнавчий музей (м. Житомир)

Додаткова інформація

Житомирський обласний краєзнавчий музей був заснований у другій половині ХІХ століття та є одним із найстаріших музеїв України. Історія музею розпочалася в жовтні 1865 року, коли вперше була експонована колекція гірських порід і мінералів волинського губернатора Михайла Черткова. Згодом до її розвитку долучаються інші колекціонери й завдяки зусиллям різних товариств, дослідників і краєзнавців починають з’являтися нові категорії експонатів. Маленька колекція переростає в повноцінний музей та в 1911 році переїжджає з приміщень публічної бібліотеки до окремої будівлі.

У 1970 році музей переїжджає до шикарної двоповерхової будівлі (Будинок єпископа, вікаріат), яка раніше належала римо-католицькій церкві. Її збудували в 1909 році та до 1919 року використовували як адміністративну будівлю Луцько-Житомирської дієцезії.

Наразі фонд музею налічує понад 150 тисяч експонатів. Тут ви зможете ознайомитися з історією, побутом, традиціями та природою Житомирщини. Серед експонатів можна побачити: мінерали, гірські породи, птахів, комах, плазунів, великих ссавців, гризунів, хижаків, останки вимерлих тварин, смертельно отруйні й їстівні гриби, картини, гроші, зброю, світлини, документи, традиційний одяг, речі побуту минулих століть та ще багато чого. Також на вході стоять дві обороні гармати кінця XVII століття.

Найбільше краєзнавчий музей вражає своїм художнім відділом, де зібрані оригінальні роботи живопису італійських, французьких, німецьких, австрійський, швейцарських та польських художників XVI – ХХ століть. Всі ці дуже старі та неймовірно цінні картини раніше належали графу Ілінському й барону Івану де Шодуару, який зробив великий внесок у розбудову старого Житомира. Чесно кажучи ми були сильно здивовані побачивши настільки якісну та солідну картину галерею, котра може легко позмагатися з найкращими галереями інших міст.

  • Рік заснування – 1865
  • Вид пам’ятки (будівля) – пам’ятка архітектури
  • Телефон для довідок – (0412) 47-49-22
  • Офіційний сайт – Kraymuz.zt.ua
  • Адреса – Житомирська обл, Житомир, Замковий Майдан, 1
  • Вартість відвідування – 20 грн (дорослі), 10 грн (діти), безкоштовно (пільгові категорії громадян)
  • Графік роботи – 10.00-18.00 (каса до 17.15) / вихідні – понеділок, вівторок
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 08.10.2019 | Оновлено: 08.08.2021 | Світлини зняті: 04.07.2019

Напишіть коментар ...

avatar