Скеля «Голова Чацького» (м. Житомир)

Додаткова інформація

Скеля «Голова Чацького» – це одне з найпопулярніших місць серед туристів і містян та справжній символ Житомира. Цю скелю можна сміливо назвати справжнім дивом природи, бо її вершина схожа на людську голову. У 1967 році скеля отримала статус геологічної пам’ятки природи.

Вона розташовується на березі річки Тетерів і є лише одним з елементів високих гранітних скель, які стоять по обидва боки, утворюючи невеличкий каньйон. Милуватися та захоплюватися тутешніми краєвидами можна дуже довго. Тому не дивно, що це місце таке популярне, особливо серед молодят у весільний сезон.

У першій половині 1960-х років під час будівництва житомирської греблі, котра розташовується поруч, було затоплено чудову долину з унікальними ландшафтами. Раніше ці високі гранітні скелі були ще вищими та ще більш вражаючими.

Про походження назви самої скелі немає стовідсоткової інформації, є декілька легенд про козаків, як більш реалістичних так і зовсім фантазійних, але найімовірніше її назвали на честь відомого польського освітянина Тадеуша Чацького.

Проте, не думайте, що на цьому закінчуються дива української природи і, що це єдина гранітна скеля у формі людської голови. Ще одну голову ви маєте змогу побачити на території мальовничого Буцького каньйону.

  • Вид пам’ятки – геологічна пам’ятка природи
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, Нагірний провулок

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 11.10.2018 | Оновлено: 14.04.2021 | Світлини зняті: 22.09.2018

Напишіть коментар ...

avatar