Військово-історичний комплекс «Скеля» (м. Коростень)

Додаткова інформація

Військово-історичний комплекс «Скеля» створили у 2005 році в приміщенні запасного командного пункту штабу Південно-Західного фронту. Бункер був збудований у 1935-1937 роках і входив до складу фортифікаційних споруд Коростенського укріпрайону (КоУР). Бункер розташовується на території мальовничого парку «Древлянський» всередині великої гранітної скелі.

Головною особливістю бункера є його цілковита автономність. Система вентиляції повітря, яка також захищає від різноманітних отруйних речовин, колодязь для подання питної й технічної води та телефонний зв’язок працюють і нині. Раніше там ще була система обігріву та генератори з великим запасом палива для подання електроенергії, кімнати відпочинку, продуктовий склад, їдальня, медпункт, санвузол, зал оперативного зв’язку, кабінет командира і т. ін.

Навколо бункера є багато чуток та секретності. Кажуть, що всі документи про нього засекречені та знаходяться в Москві, що він не позначений на військових мапах, будувався для вищого командування і взагалі його призначення до кінця невідоме. Але ми ж говоримо про командний пункт і військовий об’єкт радянських часів, тому нічого дивного в цій секретності немає. Також там ніколи не було ні німецького, ні радянського вищого командування.

Є багато інформації про інші поверхи, що там нібито три рівні, але вони замуровані. Перший рівень затоплений, а третій замінований і для відвідування доступний лише другий. Проте, багато істориків і в самому музеї стверджують, що це не правда. Інших рівнів немає і на німецьких схемах, хоча вони досліджували бункер безпосередньо під час війни.

У музею для огляду доступно понад тридцять приміщень. Можна побачити зал, де стоїть вентиляційна система, колодязь, великий резервуар із питною водою, санвузол, медпункт, приймальню та кабінет командира, відділ НКВС, склад, зал оперативного зв’язку зі штабом, багато стрілецької зброї, міномети, боєприпаси, макети, фотографії, системи зв’язку, різні прилади, протигази, речі з ДОТів, експонати присвячені АТО та багато іншого. Перед музеєм розміщується виставка військової техніки.

Це унікальний музей, який обов’язково потрібно відвідати для свого саморозвитку. Також раніше ми писали про різні довготривалі оборонні точки (ДОТи) Київського укріпрайону.

  • Інші назви – Об’єкт «Скеля»
  • Роки будівництва (бункер) – 1935-1937
  • Рік створення (музей) – 2005
  • Телефон для довідок – (04142) 4-10-48, 4-47-27
  • Адреса – Житомирська область, Коростенський район, місто Коростень, парк «Древлянський»
  • Вартість відвідування – 20 грн (дорослі)
  • Графік роботи – 09:00-17:00 (перерва 12.00-13.00) / вихідні (понеділок, вівторок)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 23.10.2018 | Оновлено: 15.05.2022 | Світлини зняті: 04.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar