Буцький каньйон (смт Буки)

Додаткова інформація

Буцький каньйон – це неймовірно гарне місце та справжнє диво природи України. Гранітні скелі каньйону були сформовані близько 2 мільярдів років тому в протерозойському еоні (геологічний відрізок історії Землі, який включає в себе різні ери й періоди). Він розташовується на річці Гірський Тікич, на території смт Буки в Черкаської області та згідно з рішенням Черкаського облвиконкому №288 від 13 травня 1975 має статус комплексної пам’ятки природи.

Протяжність Буцького каньйону приблизно 2.5 км, загальна площа 80 га. Пройти його вздовж можна доволі швидко, але для того щоб побачити всю красу цього місця вам доведеться постійно спускатися до води і знову підніматися вгору. З огляду на складний рельєф, на всі ці підйоми та спуски ви витратити багато сил і часу.

Розпочинається каньйон із мальовничого водоспаду Вир та старого водяного млину XIX століття. Далі йдуть дивовижні гранітні скелі, висотою майже 30 метрів, пороги та маленькі водоспади на Гірському Тікичу. Одна зі скель отримала назву «Радіонова» і статус геологічної пам’ятки природи. Усе це доповнюється великою кількістю дерев і кущів.

Усі скелі мають неповторні форми в яких іноді можна вгледіти різні образи звірів чи людей. Одна зі скель і зовсім у формі людської голови. Також тут є цікава ділянка, яку люди прозвали «Український Стоунхендж». Величезні кам’яні брили з доволі прямокутними формами, одну з яких ніби взяли та поклали зверху, а щоб таку підняти знадобиться не один Василь Вірастюк.

Посередині Буцького каньйону стоять руїни Буцької ГЕС 1927-1929 років будівництва, яка має статус пам’ятки архітектури. Це була одна з перших малих гідроелектростанцій України та перша сільська ГЕС. Пропрацювала вона за різними даними до 1965, 1979 чи 1991 року. Біля водоспаду Вир ви можете побачити греблю Буцької ГЕС.

У квітні-травні та вересні-листопаді коли Гірський Тікач найбільш повноводний тут займаються рафтингом. Майже цілий рік у каньйоні займаються скелелазінням, але на думку фахівців це має негативний вплив і руйнує скелі. Тож ставтеся до природи з повагою.

  • Вид пам’ятки (каньйон) – комплексна пам’ятка природи
  • Вид пам’ятки (ГЕС) – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Черкаська область, Маньківський район, смт Буки
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 16.09.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 30.08.2018

Напишіть коментар ...

avatar