Національний музей Тараса Шевченка (Київ)

Додаткова інформація

Національний музей Тараса Шевченка відкрили для відвідувачів 24 квітня 1949 року. Рішення про створення головного Шевченківського музею країни було прийнято 27 березня 1945 року через об’єднання Центрального державного музею Т. Г. Шевченка та Галереї картин Шевченка. Потім колекцію музею доповнили експонати з інших музеїв та приватних колекцій. Наразі фонд Національного музею налічує понад 85 тисяч експонатів.

З 1947 року музей розміщується в старій двоповерховій будівлі на бульварі Тараса Шевченка, 12, яку збудували на початку 1840-х років. У 1875 році її придбав відомий український меценат Микола Артемійович Терещенко. Згодом будівлю переробили на палац із шикарним зовнішнім оздобленням і вишуканим інтер’єром. Автори роботи – архітектори Петро Федоров (проєкт) та Рональд Тустановський. У 1985-1989 роках провели реставрацію будівлі та повернули їй первісний вигляд (зразка 1875 року). За постановою Ради Міністрів УРСР від 06.09.1979 №442 вона має статус пам’ятки архітектури та містобудування, охоронний номер 885.

У музеї ми можемо побачити різні рукописи, листи, документи та речі, які належали Шевченку. Але основу експозиції складають його малюнки, бо як ми всі з вами знаємо, окрім того, що Тарас Григорович був геніальним письменником він ще був не менш геніальним художником. Тут експонуються оригінальні роботи намальовані олійними фарбами, олівцем, тушшю, аквареллю, сепією, офорти, гравюри і т. ін. Всі твори живопису представлені для огляду на постійній основі, а графічні роботи (крім копій) змінюються раз на три місяці. Це пов’язано з тим, що вони більш крихкі та сильніше зазнають зовнішнього впливу.

Також майже всі рукописи та листи Тараса Шевченка представлені копіями, але це не тому, що хтось вирішив проігнорувати літературну спадщину письменника. Ситуація тут така сама, як і з графічними роботами, вони написані на простому папері звичайним чорнилом та занадто сильно зазнають зовнішнього впливу. Більшість рукописів зберігаються в архівах Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

Ще в музею є роботи живопису та речі друзів і сучасників Шевченка, прижиттєві видання його творів і світлини письменника, скульптури, архівні документи та інше. Всі вищеперераховані експонати представлені на другому поверсі будівлі, а на першому проходять різноманітні не тематичні виставки (зазвичай безкоштовні).

Ми радимо кожному обов’язково відвідати Національний музей Тараса Шевченка, щоби більше дізнатися про життя видатного українця або просто насолодитися його роботами. І не забувайте, що експозицію частково змінюють кожні три місяці.

  • Дата відкриття – 24 квітня 1949 року
  • Вид пам’ятки (будівля) – пам’ятка архітектури та містобудування
  • Телефон для довідок – (044) 234-25-23
  • Офіційний сайт – Museumshevchenko.org.ua
  • Станція метро – Театральна (відстань ≈400м)
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, бульвар Тараса Шевченка, 12
  • Вартість відвідування – 60 грн (дорослі), 30 грн (школярі, студенти, пенсіонери), безкоштовно (пільгові категорії громадян)
  • Графік роботи – 10.00-18.00 (каса до 17.30) / вихідний (понеділок)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 12.03.2019 | Оновлено: 14.08.2021 | Світлини зняті: 30.11.2017, 07.03.2019

Напишіть коментар ...

avatar