Палац Григорія Глібова (м. Чернігів)

Додаткова інформація

Палац Григорія Глібова був збудований наприкінці 19 століття в неоготичному стилі. Ззовні він схожий на середньовічний лицарський замок, за що можна подякувати казковій вежі. Дивлячись на цей палац нам одразу згадується Київський театр ляльок та «Діснеївський замок», який розташовується на території села Гурівщина.

Григорій Миколайович Глібов (1865—1930) – нащадок дворянського роду, землевласник і політичний діяч, у 1890 році його обрали повітовим провідником дворянства, а в 1907 році обрали представником від Чернігівської губернії до Державної думи Російської імперії. Глібов був вмілим політиком та диваком, про що свідчить лицарський замок та його поведінка з манерою одягати незвичний одяг (за згадками сучасників). У 1911 році на авіаційній виставці він вкрав один з експонатів і після розголосу справи вимушено склав повноваження депутата.

Існує романтична легенда, що Григорій Глібов закохався у француженку та для того щоби вона приїхала до Чернігова збудував для неї палац, але вона не відповіла взаємністю. Насправді ще з 1886 року він був одружений на Ользі Тарновській із якою прожив до самої смерті.

З 1961 року в садибі Глібова розміщується Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України.

  • Роки будівництва – кінець 19 століття
  • Архітектурний стиль – неоготика
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська обл, м. Чернігів, вул. Шевченка, 97

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 18.04.2020 | Оновлено: 02.07.2022 | Світлини зняті: 19.10.2019

Напишіть коментар ...

avatar