Семінарійський костел Святого Йоана з Дуклі (м. Житомир)

Додаткова інформація

Семінарійський костел Святого Йоана з Дуклі збудували в 1838-1842 роках у стилі бароко. Історія храму розпочалася в 1761 році, коли польський король Август III передав францисканцям (члени одного з понад 140 орденів католицької церкви) землі під будівництво. Там у 1763 році вони спорудили мурований монастир і дерев’яний костел Святого Йоана з Дуклі, названий на честь канонізованого ченця францисканця з польського міста Дукля.

У 1820 році костел згорів, проте, є думка, що його спалили ще в 1768 році під час нападу російських військ на місто. У 1844 році будівлю храму забирають у францисканців та передають її Луцько-Житомирській диєцезії (адміністративно-територіальна одиниця, теж саме, що і єпархія в православ’ї) під духовну семінарію, яка залишається діючою до кінця 1910-х років.

З приходом радянської влади костел Святого Йоана закривають і починають використовувати не за призначенням. Зі здобуттям незалежності його повертають францисканцям, а в 2006 році й келії колишнього монастиря, які прилягають до костелу в т-подібній формі, незрозуміло тільки яких вони років будівництва. Також у радянські часи до головного входу прибудували звичайний житловий будинок, тому потім довелося перемістити його на протилежний бік.

Костел Святого Йоана з Дуклі має статус пам’ятки архітектури національного значення та є однією з найкращих будівель Житомира. Він виконаний у темно-сірих кольорах і дуже гарний зовні й всередині, але його інтер’єр сильно поступається красою житомирському костелу Святої Софії.

  • Роки будівництва – 1838-1842
  • Архітектурний стиль – бароко
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, вулиця Київська, 4
  • Приналежність – Римо-католицька церква в Україні

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 14.08.2019 | Оновлено: 11.04.2021 | Світлини зняті: 04.07.2019

Напишіть коментар ...

avatar