Парк культури та відпочинку ім. Ю.О. Гагаріна (м. Житомир)

Додаткова інформація

Парк культури та відпочинку ім. Ю.О. Гагаріна був створений на початку XX століття. Він має загальну площу 36 гектарів та розташовується на березі мальовничої річки Тетерів, на крутому схилі. Заснував його відомий меценат тих часів барон Іван Максиміліанович де Шодуар, який жертвував значні кошти на розбудову та розвиток Житомира. Тому, містяни мають на меті перейменувати парк у «Шодуарівський парк» і відновити історичну справедливість, бо як кажуть, Гагарін не має відношення до створення парку. У 1964 році парк отримав статус пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Раніше на території парку стояв палац барона де Шодуара, була велика кількість скульптур та унікальних дерев. Палац за радянської влади знесли, а зі скульптур вціліла лише статуя богині Артеміди. Також було побудовано сходи до річки Тетерів, які теж постраждали за радянської влади.

У 1950-х роках минулого століття за проектом головного архітектора міста С.М. Енегельмана при вході до парку збудували колонаду, поряд із якою є каскадний фонтан. Після проходження білої колонади починається парк імені Гагаріна, де багато зелених насаджень та паркових скульптур на різні тематики, є дитячий майданчик, парк атракціонів, сцена. Великою популярністю користується альтанка, вона стоїть на скелястому схилі та з неї відкриваються гарні краєвиди.

Найбільшою окрасою парку є пішохідний Підвісний міст, споруджений на початку 1980-х років. Його протяжність близько 300 метрів, а висота понад 40, що майже вдвічі вище середньої висоти всіх київських мостів через Дніпро. Наприклад, підвісний та пішохідний Парковий міст має висоту всього 26 метрів. Але не зовнішній вигляд і його параметри роблять Підвісний міст справжньою перлиною парку та міста загалом. Він сполучає обидва береги річки Тетерів, завдяки чому з нього відкриваються просто неймовірні та неповторні краєвиди.

  • Дата створення – початок XX століття
  • Вид пам’ятки – пам’ятка садово-паркового мистецтва
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, вулиця Старий Бульвар
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 01.10.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 22.09.2018

1
Напишіть коментар ...

avatar
1 Ланцюжок коментаря
0 Відповіді по ланцюжку
0 Послідовники
 
Найпопулярніший коментар
Ланцюжок актуального коментаря
1 Автори коментарів
Виталий Матвеев Автори недавніх коментарів
newest oldest most voted
Виталий Матвеев
Гість
Виталий Матвеев

Все чётко и ровно. Почините тюрму плиз, а то так не возможно жить. ПОЖАААААЛУЙСТА!!!