Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор (м. Житомир)

Додаткова інформація

Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор був побудований у 1897-1900 роках за ініціативою настоятеля протоієрея Олександра Селецького. Собор звели на місці старої дерев’яної церкви. Автор проєкту – архітектор Арнольд Карлович Енш, який до цього неодноразово створював різноманітні споруди на території Житомира. На нашому сайті ви можете побачити його знамениту водонапірну вежу та лютеранську кірху.

У 1930-х роках радянська влада закрила собор, але під час німецької окупації богослужіння поновилися. Після визволення міста храм знову закрили й почали використовувати не за призначенням. У 1970 році будівлю передали краєзнавчому музею і лише в 2011 році її повернули релігійній громаді.

Наразі Хрестовоздвиженський собор належить Російській православній церкві в Україні, він має статус пам’ятки архітектури та є одним із туристичних об’єктів Житомира, хоча й поступається своєю значущістю іншим старим пам’яткам міста.

  • Роки будівництва – 1897-1900
  • Архітектор – Арнольд Карлович Енш
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, вулиця Кафедральна, 14
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 17.09.2019 | Оновлено: 26.06.2022 | Світлини зняті: 04.07.2019

Напишіть коментар ...

avatar