Палац Мерінга (с. Стара Прилука)

Додаткова інформація

Палац Мерінга збудований у 1906 році в необароковому стилі. Хоча правильніше буде сказати перебудований, бо одноповерховий палац на тому місці був зведений ще в 18 столітті. За легендою ту одноповерхову споруду виграв у карти успішний підприємець та політичний діяч Сергій Мерінг. Саме при Мерінгу добудували другий поверх і загалом зробили копію Маріїнського палацу, звісно, що точною копією його назвати не можна, але візуальна схожість дійсно є. Тому старий палац і має ім’я останнього власника.

Також згадуючи Сергія Мерінга не можна не розповісти про його батька Федіра Мерінга, який був одним із найвідоміших та найбагатших лікарів тих часів. Йому належала величезна кількість землі та будинків у центральній частині Києва. Наприклад, деякі джерела пишуть, що він мав більше ніж 10 га землі в самому центрі міста. І такі статки Мерінг зумів заробити лікуючи безкоштовно бідне єврейське населення, але за свої послуги він отримував інформацію, де, що і як можна вигідно купити або продати. Проте, насамперед Сергій Мерінг був видатним лікарем, тому в останню путь його вийшло провести ледь не все населення Києва, понад 100 тисяч осіб.

З 1958 року в палаці працює школа-інтернат, де навчаються і проживають діти з неблагополучних сімей. Це діти з важкою долею, котрі здебільшого мають батьків наркоманів та алкоголіків. За словами директора школи, частина цих дітей, навіть не хоче повертатися додому на вихідні чи канікули. Ще однією сумною новиною є те, що з 2019 року постійно зменшується фінансування школи (як мінімум ця інформація актуальна на літо 2021 року).

У наш час палац Мерінга перебуває в аварійному стані та потребує негайної реконструкції. Загальний стан речей ви й самі бачите на світлинах. Всередині палацу нічого особливого цікавого вас не чекає, окрім вітальні в мавританському стилі, яка нагадує якусь турецьку баню. На жаль, ми можемо лише уявляти, що за краса раніше могла бути в кімнатах палацу.

  • Дата будівництва – 1906 рік
  • Архітектурний стиль – необароко
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Вінницька область, Липовецький район, с. Стара Прилука

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 05.09.2021 | Оновлено: 15.01.2022 | Світлини зняті: 28.08.2021

Напишіть коментар ...

avatar