Міністерство закордонних справ України (Київ)

Додаткова інформація

Міністерство закордонних справ України було засновано в 1917 році. Після отримання Україною незалежності та створення Української Народної Республіки (УНР), постала гостра необхідність у тому, щоб здійснювати зовнішньополітичну діяльність та представляти країну на міжнародній арені. Історія української дипломатії має дуже глибоке коріння. Її історія почалася ще за часів Київської Русі, особливо розвитку вона набула за часів правління князя Ярослава Мудрого, князя Володимира Мономаха, князя Романа Мстиславовича та Короля Данила Галицького. Також сильний розвиток наша дипломатія мала в Козацьку добу. Особливо завдяки вкладам гетьмана Богдана Хмельницького, гетьмана Івана Виговського, гетьмана Івана Мазепи та гетьмана Пилипа Орлика.

За постановою Кабінету Міністрів України «Про Положення про Міністерство закордонних справ України» від 30.03.2016 №281, «МЗС є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зовнішніх зносин. Основними завданнями МЗС є: забезпечення провадження зовнішньополітичної діяльності держави, забезпечення проведення зовнішньополітичного курсу України, спрямованого на розвиток політичних, економічних, гуманітарних, правових, наукових та інших зв’язків з іноземними державами та міжнародними організаціями, забезпечення дипломатичними засобами захисту та зміцнення незалежності, державного суверенітету, безпеки, територіальної цілісності та непорушності державного кордону, національних інтересів, сприяння входженню України до світового інформаційного простору, піднесенню її міжнародного авторитету, формуванню позитивного іміджу держави як надійного і передбачуваного партнера, участь у формуванні та реалізації державної політики, спрямованої на інтеграцію України до європейського політичного, економічного, правового простору з метою набуття членства в ЄС, продовження конструктивного партнерства з НАТО та інші».

Розміщується міністерство в колишньому будинку Центрального комітету КП(б)У, збудованого 1936-1938 роках. Який відповідно до наказу Міністерства культури України від 21.12.2012 №1566 має статус пам’ятка архітектури та історії, охоронний номер 920-Кв.

  • Рік заснування – 1917
  • Початок будівництва – 1936 рік (будівля)
  • Кінець будівництва – 1938 рік (будівля)
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури та історії
  • Адреса – м.Київ, Шевченківський район, Михайлівська площа, 1
  • Станція метро – Майдан Незалежності (відстань ≈750м)
  • Станція метро – Поштова площа (відстань ≈550м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 16.12.2015 | Оновлено: 30.06.2021 | Світлини зняті: 05.07.2015, 22.07.2015

Напишіть коментар ...

avatar