Музей історії та дзвіниця Михайлівського Золотоверхого монастиря (Київ)

Додаткова інформація

Музей історії Михайлівського Золотоверхого монастиря був створений у 1998 році. Він розміщується в дзвіниці та прилеглому корпусі Михайлівського Золотоверхого монастиря, який у 1108 році заклав Великий князь Київський Святополк Ізяславич.

У музеї ви зможете дізнатися про більше ніж 900-літню історію монастиря, від часів його створення до повної руйнації та відновлення. Здебільшого музей присвячений історії Михайлівского Золотоверхого собору, який є головною будівлею монастиря та кафедральним собором Православної Церкви України.

У колекції музею є багато цінних експонатів: різьблена плита з вершником XI століття, мідний позолочений горельєф Архістратига Михаїла XVII-XVIII століття, срібні Царські врата 1811 року, фрагменти фресок, зразки смальти, кераміка, хрести, лампади, свічники, твори іконопису, книги, макети, діорами, документи, світлини та багато іншого. Велика увага приділяється періоду відновлення монастиря в 1998 році, який у 1930-х роках повністю зруйнувала радянська влада.

Після перегляду останнього залу музею ви маєте змогу відвідати триярусну дзвіницю Михайлівського Золотоверхого монастиря, яку збудували в 1716-1719 роках у стилі українського бароко. З дзвіниці відкривається чудовий вид на територію монастиря, собор, Михайлівську площу, Софіївський собор і загалом на Київ. Також вражає величезна кількість дзвонів, які поєднані в єдиний механізм. Усі вони неймовірно гучні, тому не радимо вам стояти під великим дзвоном (який заввишки більше людини), бо навіть від маленького дзвоника потім буде дзвеніти в голові, що ми успішно перевірили на собі.

  • Рік створення – 1998
  • Офіційний сайт – Archangel.kiev.ua
  • Телефон для довідок – (044) 278-70-68
  • Станція метро – Майдан Незалежності (відстань ≈700м)
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вулиця Трьохсвятительська, 8
  • Вартість відвідування – 30 грн (дорослі)
  • Графік роботи – 10.00-17.00 / понеділок – вихідний
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 13.01.2019 | Оновлено: 01.05.2022 | Світлини зняті: 28.11.2018

Напишіть коментар ...

avatar