Миколаївська церква (м. Васильків)

Додаткова інформація

Миколаївська церква була збудована в 1792 році. Гроші на будівництво храму дав протоієрей Іоанн Колосовський, який до цього 30 років прослужив корабельним священником, тому церкву назвали на честь покровителя моряків – Святого Миколая (Миколай Чудотворець). Крім моряків він також піклується про дітей, мандрівників, воїнів, допомагає бідним і приносить подарунки під подушку. Миколаївська церква виконана в стилі класицизму з елементами бароко та має статус пам’ятки архітектури.

Навколо церкви ростуть високі дерева, через що її майже не видно й дуже легко пропустити. Видно лише дві церковні бані з хрестами. Вона доволі велика, до неї прибудована двоповерхова дзвіниця, поряд стоїть капличка 2001 року будівництва та дзвін на постаменті. Територія храму, як і церква гарна та доглянута.

На місці сучасної каплиці раніше вже була капличка. Її збудували в 1832 році над протікаючим джерелом, яке є там і в наш час. Потім у 1933 році за радянської влади каплицю зруйнували, а саму церкву, на щастя, залишили цілою. У 1937 році Миколаївська церква була закрита, але вже в 1943 році вона знову стала діючою.

  • Кінець будівництва – 1792 рік
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Київська область, м. Васильків, вул. Шевченка, 30
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 23.07.2018 | Оновлено: 22.05.2022 | Світлини зняті: 10.07.2018

Напишіть коментар ...

avatar