Палац Хоєцьких (с. Томашівка)

Додаткова інформація

Палац Хоєцьких збудували в 1903-1910 роках у стилі модерн. Його спорудили нащадки польського шляхтича Яна Хоєцького, який придбав землі Томашівки в 1810 році. Проте, після Жовтневого перевороту палац у них відібрали, тому милувалися вони їм не довго. Автор проєкту – архітектор Валер’ян Куликовський.

У радянські часи в будівлі діяла школа, але в 1986 році її розмістили в новій будівлі, а колишній маєток Хоєцьких почав пустувати й руйнуватися. У 2000 році землі садиби були передані під монастир. Нині там розміщується Ризоположенський чоловічий монастир скит київського Введенського монастиря. Монахи відновили палац та облаштовували територію.

Наразі цей монастир можна сміливо віднести до когорти найкрасивіших монастирів України. Територія обителі обнесена муром, біля головного входу росте молодий яблуневий сад, далі йде висока дзвіниця, фонтан, статуї левів і статуї присвячені релігійній тематиці, ландшафтний парк, багато гарних клумб із різноманітними квітами, місток, що веде до церкви, довгі кам’яні сходи та облаштований спуск до річки Ірпінь. Також тут є невеличкий зоопарк, де можна побачити страусів, лам, павичів, папуг, голубів тощо. І хай вас не дивують страуси на території монастиря, бо за 25 км у селі Ясногородка розташовується страусина ферма.

Навіть важко сказати чи був палац Хоєцьких на початку 20-го століття настільки ж дивовижним. Виникає відчуття, що й зараз там живе якийсь дворянський рід. З неприємного лише велика кількість написів на табличках російською мовою та неаргументована заборона на фотографування пам’ятки архітектури.

  • Роки будівництва – 1903-1910
  • Архітектор – Валер’ян Куликовський
  • Архітектурний стиль – модерн
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Київська область, Фастівський район, с. Томашівка
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 06.08.2020 | Оновлено: 11.04.2021 | Світлини зняті: 19.07.2020

Напишіть коментар ...

avatar