Парк «Вікторія» (с. Берестівець)

Додаткова інформація

Парк «Вікторія» відкрили 24 серпня 2016 року до 25-ї річниці незалежності України. Парк створений на кошти й за ініціативою директора ТОВ «Берестівець», заслуженого працівника сільського господарства, почесного жителя села Берестівець та Уманського району Василя Івановича Чекаленка. Названий парк на честь невістки Василя Івановича.

На території парку є багато різноманітних зелених насаджень, фонтан із голубами, фонтан із мордою лева, декоративний млин із рухомими елементами і лелеками на даху, скульптури, кам’яні брили та ботанічна пам’ятка природи «Берестівецький тополь» (дерева, яким понад 200 років). Загалом відчувається, що творці парку «Вікторія» надихалися дендропарком «Софіївка» із сусідньої Умані.

Ще там можна побачити залишки фундаменту садиби графа Потоцького та інформаційну табличку про уродженця села відомого археолога Феодосія Мовчанського (1899-1938), якого за вигаданим звинуваченням заарештували й розстріляли співробітники НКВС, що було звичною практикою в радянські часи.

«Вікторія» є чудовим і доволі рідкісним прикладом сільського парку, бо далеко не в кожному селі чи місті зустрінеш хоч якусь подобу парку, а ми об’їздили сотні населених пунктів. Звісно, що можемо згадати про великі парки на території сіл, де раніше розміщувалися палаци заможних людей, але тут ми говоримо про сучасний парк, котрий створили після 2000-х років.

Взагалі про Берестівець пишуть і кажуть багато чого доброго та називають його селом європейського рівня. Тут оновлена інфраструктура, набережна з пляжем, вищезгаданий парк, сучасний медичний кабінет, спортивні секції для дітей, оновлений стадіон, підтримується жіноча футбольна команда та створені робочі місця для жителів.

Також радимо вам прочитати на нашому сайті про село Германівку, яке з 1990-х років почало перетворюватися на справжній музей та село Пилява з населенням 42 особи, яке розташовується в повній глушині за декілька кілометрів від 30-кілометрової Чорнобильської зони, де в 2014 відкрили музей військової техніки.

  • Дата відкриття – 24 серпня 2016 року
  • Площа ≈ 1 га
  • Адреса – Черкаська область, Уманський район, село Берестівець

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 28.11.2021 | Світлини зняті: 26.09.2021

Напишіть коментар ...

avatar