Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» (Київ)

Додаткова інформація

Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» створений у 2007 році в пам’ять про одну з найбільших трагедій людства – масові розстріли в Бабиному Яру. Усього в 1941-1943 роках було розстріляно понад 100 тисяч мирних жителів Києва та військовополонених. Переважна більшість розстріляних були євреями, але так само було розстріляно багато українців та представників інших національностей. Знищували чоловіків, жінок, дітей та старих людей.

Перший пам’ятник на території Бабиного Яру планували встановити одразу після війни в 1945 році, але через боротьбу радянської влади з євреями це сталося лише в 1966 році. 2 липня 1976 року відкрили «Пам’ятник радянським громадянам та військовополоненим солдатам і офіцерам Радянської Армії, розстріляним німецькими фашистами у Бабиному Яру», автори проєкту – скульптори Михайло Лисенко, О. Вітрик, Віктор Сухенко та архітектори Анатолій Ігнащенко, Л. Іванченко, В. Іванченков. Цей монумент часто критикувався через відсутність згадки про євреїв.

29 вересня 1991 року встановили скульптуру «Менора» (світильник, семисвічник один із символів єврейського народу), автори – архітектор Юрій Паскевич, художники Яким Левич та Олександр Левич. 30 вересня 2001 відкрили пам’ятник дітям розстріляним у Бабиному Яру, автори – скульптор В.Медведєв, архітектори Руслан Кухаренко та Юрій Мельничук. У 2005 році встановили пам’ятник жертвам нацизму з зображенням концтабору та скульптурою маленької дівчинки, яка тримає ляльку в руках. У березні 2006 року встановили пам’ятник жертвам Куренівської трагедії 1961 року. У 2009 році встановили пам’ятник Тетяні Маркус, молода 21-річна підпільниця вбита нацистами. 23 вересня 2016 року встановили пам’ятник «Ромська Кибитка», у пам’ять про розстріляних ромів. У 2017 році встановили пам’ятник Олені Телізі.

На території Бабиного Яру є ще багато різних пам’ятних знаків, які присвячені цій страшній трагедії. Також періодично встановлюються нові пам’ятні знаки та пам’ятники. Ще там є різні таблички з інформацією, могильні плити зі старого кладовища та зруйнований склеп родини Качковських. Частина пам’ятників мають статуси пам’яток історії та монументального мистецтва.

Окрім меморіальної частини Бабиного Яру, треба відмітити й парк. Там гарна природа, дуже багато зелених насаджень є клуби з квітами, вимощені доріжки, лавки та ліхтарі.

  • Рік заснування – 2007
  • Вид пам’ятки (пам’ятники) пам’ятка історії та монументального мистецтва
  • Офіційний сайт – Babynyar.gov.ua
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, перетин вулиць Олени Теліги та Юрія Іллєнка
  • Станція метро – Дорогожичі (відстань ≈0м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 11.03.2018 | Оновлено: 28.05.2022 | Світлини зняті: 02.12.2016, 16.05.2017

Напишіть коментар ...

avatar